Haber Yankı

Prof. Dr. İsmail Yüksek’in Siyaset Kararı

Prof. Dr. İsmail Yüksek’in Siyaset Kararı
Bu haber 22 Şubat 2016 - 20:24 'de eklendi ve 1.524 views kez görüntülendi.

Yıldız Teknik Üniversitesi rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek Dost Beykoz’a çarpıcı açıklamalarda bulundu. Neredeyse bütün hayatı Yıldız Teknik Üniversitesi’de geçen İsmail Yüksek, önümüzdeki ağustos ayında rektörlüğü bırakacağını ve gerekirse siyasetle ilgilenebileceğini belirtti.

Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümü öğretim görevlisi ve aynı zamanda 2008 yılından beri üniversitenin rektörlüğünü sürdüren Prof. Dr. İsmail Yüksek, Dost Beykoz’a özel hayatından ve bu pozisyona gelene kadar çektiği zorluklardan bahsetti. Aynı zamanda Beykoz Belediyesi hakkındaki olumlu düşüncelerini de paylaştı. Yüksek öğrenim hayatı boyunca Yıldız Teknik Üniversitesi’ de bulunan Prof. İsmail Yüksek, 8 senedir bulunduğu rektörlük görevini 2016 yılının ağustos ayında bırakacağını da belirtti.

Prof. Yüksek, rektörlük seçimleri sırasında verdiği bazı mücadelelerden de bahsetti. Rektörlük seçimlerinde 3 aşamanın olduğunu ve bu aşamalardan 2.sinin biraz siyasi olduğunu belirtti. Seçimlere katıldığı dönemde seçimin 2. aşamasında Ankara’ya giderek cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile temaslarda bulunduğunu ancak bu temasların kendisinin rektör seçilmesine yardımcı olması için gerçekleşmediğinden bahsetti. Prof. Yüksek, cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile temaslarının seçimden önce olmadığını, cumhurbaşkanının seçimler bittikten ve kendisi rektör seçildikten sonra görüşmeye çağırarak 1 saat süren bir görüşme gerçekleştirdiklerini açıkladı. 2. seçimlerde ise kullanılan 660 oydan 600’ünü alarak açık ara farkla tekrar rektör seçildiğini ve ardından cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini arayarak “Nasıl bu kadar oy alabildin?” diye sorduğunu belirtti.

Röportajda kendisine sorulan ” Siyasete atılmayı düşünüyor musunuz?” sorusuna, politik bir cevap veren Prof. İsmail Yüksek, daha seçimlere 4 yıl varken kesin bir şekilde konuşmanın ahlaki olmadığını söyledi. Beykoz belediye başkanı Yüksek Çelikbilek’i sevdiğini ve desteklediğini söyleyen Prof. Yüksek, eğer ki siyasete atılma kararını kesinleştirirse bunu İstanbul’un yararına olacak bir şekilde yapmayı düşünebileceğini dile getirdi.

Prof. Dr. İsmail Yüksek aynı zamanda Beykozlu Trabzonlular Derneği başkanlığını da yapmaktadır.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER