Haber Yankı

10 Yıl Sonra Ailesine Kavuştu!

10 Yıl Sonra Ailesine Kavuştu!
Bu haber 26 Şubat 2016 - 21:08 'de eklendi ve 1.456 views kez görüntülendi.

Psikolojik sorunları nedeniyle 10 yıl önce Adana’da ailesi tarafından yatırıldığı hastaneden kaçtıktan sonra bir daha haber alınamayan 37 yaşındaki Memiş Nergele, kaldığı bakım merkezindeki psikoloğun girişimleriyle Mersin’in Tarsus ilçesinde yakınlarına kavuştu Anne Nergele: “Yıllar boyu oğlumun ölü ya da diri haberini alma umuduyla yaşadım. 10 yıl boyunca ne çektiğimizi bir Allah bir de biz biliriz. Oğlumun giysilerinden bir parçasına bile razıydım” Kahramanmaraş’ta yaşayan ve psikolojik sorunları nedeniyle 10 yıl önce ailesi tarafından yatırıldığı hastaneden kaçan 37 yaşındaki Memiş Nergele, Mersin’in Tarsus ilçesinde kaldığı bakım merkezindeki psikolog sayesinde ailesine kavuştu.

Pazarcık ilçesinde yaşayan Nergele ailesi, psikolojik sorunları nedeniyle 10 yıl önce 27 yaşındaki oğulları Memiş Nergele’yi Adana Kurttepe Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine yatırdı.

Tedavisi sürerken hastaneden ayrılan Nergele’den bir daha haber alınamadı. Üç yıl önceMersin Devlet Hastanesi önünde emniyet ekiplerince bulunan ve konuşmadığı için kimliği belirlenemeyen Nergele, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Ekipler Nergele’yi Tarsus’taki Özel Arsoy Engelli Bakım Merkezi’ne yerleştirdi.

 Bakım merkezinin kurucusu Rahmi Soydan, hiç konuşmayan ve adı dahi bilinmeyen Nergele’ye nüfus cüzdanı çıkarmak için Tarsus Nüfus Müdürlüğüne başvurdu.

Gencin kimliğiyle ilgili araştırmalar sürerken, merkezde görev yapan psikolog Fırat Aşkın’ın konuştuğu Nergele, bir kağıdın üzerine “Memiş Pazarcık” yazdı.

İlk defa bir kağıda yazı yazdığı görülen Nergele’nin ailesini araştıran psikolog Aşkın, kendisinin de Pazarcıklı olması nedeniyle yakınlarına haber vererek “Memiş” isimli bir kişiyi arayan birilerinin olup olmadığını sordu. Aşkın, ulaştığı Nergele’nin ailesini Tarsus’a davet etti.

10 yıl önce kaybettikleri çocuklarını görmeye gelen aile, gözyaşları içinde Nergele’ye kavuşmanın sevincini yaşadı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER