Haber Yankı

Ankara’da Yaşanan Patlamada Ölü Sayısı 28 Oldu

Ankara’da Yaşanan Patlamada Ölü Sayısı 28 Oldu
Bu haber 17 Şubat 2016 - 23:57 'de eklendi ve 653 views kez görüntülendi.

Bu akşam saat 18:31 sularında yaşanan korkunç bombalama olayında yaşamını yitiren kişi sayısı’nın 28 yaralı sayısının ise 61 e yükseldiği öğrenildi.

Ankara Askeri Lojmanları yakınında İnönü Bulvarını Dikmen caddesi ne bağlayan sokak ta (Merasim Sokak) Askeri personeli taşıyan servis aracına yönelik olduğu düşünülen bombalı saldırıda ilk alınan haberde 5 kişi, daha sonra 11 kişi yaşamını yitirdiği bilgisi paylaşılmış iken son alınan bilgi ye göre 28 kişinin elim olayda yaşamını yitirdiği ve 61 kişinin yaralandığı yaralıların ilk müdehaleleri yapılarak çevre hasatanelerine sevk edildiği bigisine ulaşılmıştır.

Askeri personel servis araçlarının Hava Kuvvetlerine ait komutanlıkta çalışan Sivil  Memur ve Astsubayları taşıdığı bilgisi alındı.

Hayatını kaybeden 28 kişi arasında sivil halktan kişilerinde olduğu düşünülmektedir.

Patlamanın tesiri ile etraftaki çok sayıda arabanın hasar gördüğü, olay yerine yardım amaçlı itfaiye ve ambulanslar gönderildi gerekli tedbirler hızla alınarak çevrede bulunan şüpheli paketler fünye ile patlatıldı.

Bir çok devlet büyüğü olayda yaşamını yitiren kişilerin yakınlarına ve milletimize  sosyal medya aracılığı ile üzüntülerini bildirdi.

Başbakan Davutoğlu;  Patlama ile ilgili bilgi aldığı andan itibaren yurt dışı seyahatini iptal ederek olayı yakından takip ettiğini

Bakan Eroğlu; Devlet Su İşleri’nin patlama sırasında camlarının kırıldığı, bir aracın yandığı, yararlılar olduğu bilgilerini paylaşmıştır.

Türk Silahlı Kuvvetleri; ” 17 Şubat 2016 Çarşamba günü saat 18:31 de TSK Personeli ni taşıyan servis araçlarına, İnönü Bulvarı üzerinde bulunan kavşaktaki trafik ışıklarında bekledikleri esnada bir terör saldırısı düzenlenmiştir. Alçakça ve Kalleşçe düzenlenen bu saldırıyı şiddetle kınıyor, saldırıda hayatını kaybeden kahraman silah ve çalışma arkadaşlarımıza, vatandaşlarımıza Allah’tan Rahmet, ailelerine ve Yüce Türk Milleti’ne başsağlığı, yaralı kahraman silah ve çalışma arkadaşlarımız ile vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz” şeklinde açıklama yapmıştır.

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER